

Påskägg Glow
price_label
218 kr145 krproduct_detailedDescriptionLabel
Påsköverraskning som ger ansiktet lyster
- En påsköverraskning för vuxna
- Lystergivande och lyxiga produkter
C-vitaminprodukter framhäver hudens naturliga glow! C-vitaminrengöring mini innehåller milda enzymer som skonsamt exfolierar huden och gör den mjuk och klar. C-vitaminansiktskräm mini är en medelfyllig ansiktskräm som vid regelbunden användning främjar hudens lyster. Den hjälper också till att jämna ut hudens struktur och hudton.
Produkter med C-vitamin passar särskilt bra om du har pigmenteringar, ojämn hudton, solskador eller om huden är mogen eller torr.
Läppglans Berry Boost är läppglanset du drömt om! Den nya generationens läppglans har en ultralätt konsistens, men ger ett desto fylligare resultat. Läppglanset ger läpparna en fyllig och skir glans, utan att kladda. Drömformulan håller sig på plats och vacker, och sprider sig inte till exempel i vecken och linjerna runt läpparna. Den näringsrika formulan håller läpparna mjuka och återfuktade.
Setet är vackert förpackat i ett marmormönstrat påskägg av metall.
Påskägget innehåller:
Läppglans Berry Boost, 4,5 ml
C-vitaminrengöring mini, 75 ml
C-vitaminansiktskräm mini, 30 ml
Påskäggsförpackning 15,5 x 9,2 cm
product_informationLabel

product_recyclingLabel
Sortera den tomma tuben från läppglanset i plaståtervinningen. Ta bort korken från rengöringen och ansiktskrämen och sortera både kork och tub i plaståtervinningen.

